Rozhledna Akátová věž Židlochovice

V tomto tipu na výlet společně vystoupáme po 76 schodech židlochovické rozhledny Akátová Věž. Ocitneme se tak v téměř 18 m nad zemí. Rozhledna zde stojí od roku 2009, přístupná je celoročně a dostat se k ní lze pouze pěšky či na kole.

Kromě rozhledny je v Židlochovicích také několik významných památek. Mezi ty hlavní patří barokní zámek, radnice, gymnázium, Strejcův sbor a kostel Povýšení svatého Kříže.
Zámek je v současnosti využíván jako hotel a je místem konání různých setkání politiků a z boku zámku sídlí ředitelství Lesního závodu Židlochovice. Mimo jiné se zde také natáčel jeden z dílů seriálu Četnické humoresky. 
Více informací naleznete zde.

Více info: www.rajhrad.cz

Nahoru

Rozhledna Kobylí

Jednou z nejzajímavějších rozhleden v okolí  je určitě spirálová rozhledna v Kobylí.

Rozhledna stojí na nejvyšším bodě v obci, a to Kobylím vrchu je unikátní především jejím tvarem i tím, že je přístupná pro vozíčkáře. Byla postavena v roce 2018 a je vysoká 7,5 m. 

Více info: www.kobyli.cz

Nahoru

Rozhledna Nedánov a sousoší Cyrila a Metoděje v Boleradicích

Další rozhlednou v okolí Hustopečí je Nedánov v nedalekých Boleradicích. Ta je po Pálavě nejvyšší přístupnou vyhlídkou na jih od Brna. Ale ať vás nelákáme pouze na rozhlednu, zastavíme se po cestě i u sousoší Cyrila a Metoděje.

Více info: www.boleradice.cz

Nahoru

Rozhledna Slunečná Velké Pavlovice

A protože krásných výhledů není nikdy dost, zavítáme na další rozhlednu – tentokrát do města vína a meruněk – Velkých Pavlovic.
Zde se ve viniční trati Nad Zahradami, na cykloturistické stezce Modré hory, v turistickém areálu 225 m n. m. nachází rozhledna Slunečná. Je vysoká 18,6 m (vyhlídková plošina se nachází v 15 m), přijet k ní lze i autem a je volně přístupná bez vstupného.

Více info: www.velke-pavlovice.cz

Nahoru

Rozhledna U Obrázku a Památník tankové bitvy Starovičky

V dnešním tipu na výlet zavítáme do sousedních Staroviček, kde se vydáme na staronovou rozhlednu U Obrázku. Ta původní stála na úplně stejném místě, ale díky špatnému technickému stavu musela být odstraněna. Nová je postavena tak, aby svou siluetou připomínala kostel sv. Kateřiny ve Starovičkách. Rozhledna stojí v 265 m n. m., celková výška je 8,22 m a k vyhlídkové plošině v 3,5 m vede 19 schodů. Otevřena byla v prosinci 2020.
Po cestě tam nebo i zpět se zastavte u Památníků tankové bitvy a připomeňte si příběh osádky sovětského tanku T-34

Více info: www.starovicky.cz, www.kvhstarovicky.cz

Dostupnost:
Od nás do Staroviček můžete přijet na kole, autem i autobusem.
Na kole se z Dukelského náměstí vydáte po ulici Smetanova a Herbenova (trasa André, Moravská vinná) k Herbenově farmě. U hlavní cesty odbočíte vpravo a poté hned vlevo na polní cestu, která vás dovede přímo do obce Starovičky.
Autem po státní silnici na Břeclav a ve stejném směru i autobusovou linkou 542.
K památníku tankové bitvy doporučujeme jet autem, tank totiž stojí u frekventované silnice směr Břeclav a pro cyklisty zde není vyhrazen jízdní pruh.

Nahoru

Rozhledny Dalibor Zaječí a Maják Přítluky

Zaječí, jedenáct kilometrů vzdálená vinařská vesnice je známá hlavně díky seriálu Vinaři či filmu Bobule. My se v tomto tipu vydáme na dvě rozhledny v jeho okolí. 

Ta první se nachází v Zaječí nad Vinařstvím U Kapličky a jmenuje se Dalibor. Tu druhou najdeme v nedalekých Přítlukách a jedná se o rozhlednu Maják. 

Shlédněte do okolí z těchto rozhleden a vychutnejte si výhled do naší krajiny.

Více info: www.pritluky.cz, www.zajeci.cz, vinarstviukaplicky.cz

Nahoru

zdroj: https://www.hustopece.cz/turistika